OkayTrade Tuesday, 25/06/2019, 9:48:47
Welcome Guest | RSS
SİTE MENÜ

ÜYELİKLERİMİZ
                                     
 Şirketimiz, tedarik yönetimi satın alma acenteliği,aracılık ve yatırım danışmanlığı hizmetleri üzerine, 2005 yılında Kiev ’de kuruldu 2008 yılından beri de Ukrayna için önemli bir gümrük şehri olan Chernivtsi şehrinde faaliyetine devam etmektedir.

                                             
Chernivtsi, İstanbul ' a 1200km, Romanya ya 30km, Moldova ya 40km, Polonya'ya 350km, Macaristan ve Slovakya’ya yaklaşık 500km mesafededir. Ülkenin güney batısında yer alan, 600 yılldan fazla tarihe sahip olan Chernivtsi Şehri, Romanya ve Moldova gümrük kapılarına ev sahipliği yaptığından dolayı ticari faaliyetlerin yoğun olduğu hızla gelişen ve tarihi yapısına modernizasyonların eklendiği küçük fakat önemli ticaret şehiridir.
 Yaklaşık 300.000 kişinin yaşadığı şehir de her sektörden firmalara potansiyel pazar sunmaktadır.
 Her şeyden önce Ukrayna bir evrak ülkesidir. Bu ülkeye iş yapmak için geldiyseniz yada gelecek olursanız ne anlatmak istediğimizi çok iyi anlayacaksınız. Genel olarak Ukrayna’daki kamu kurum ve kuruluşlarının, firmaların ve fabrikaların çalışma yöntemleri ve saatleri ile Türkiye ve Avrupa’nın şartları bildiğimiz türden başka bir deyişle alıştığımız şekilden çok daha farklıdır. Yavaş işleyen iş akım sistemine hakim Ukrayna da yatırıma başlangıç süreçleri uzun sürmektedir. Kamu kurumlarından alınması gereken izin, lisans, sertifika ve belgelerin temini uzun sürmesi nedeni ile Ukraynalı ve yabancı yatırımcılar önemli zaman kaybına uğramaktadır. Buna ek olarak, kulaktan dolma bilgilerle ve eksik tecrübelerle danışmalınk hizmetinde bulunan fakat talebe vakıf olmayan Ukrayna da ki vatandaşlarımız ve Türkçe bilen Türk Milletlerinden kişiler sebebi ile birçok yatırımın yarım bırakıldığı ya da zararla Ukrayna’dan ayrılmak durumunda kalındığı gerçeği yüzlerce Türk ve yabancı firma ve girişimcilerin başlayamadan sonlanan hazin sonlarına da şahit olduk.Dolayısıyla "profesyonel destek" alarak yeni pazarlara açılmak ve yatırım yapmak en mantıklı seçim olacaktır.

 Özetle OkayTrade MPC Co. ;
 Şirketimiz, Ukrayna da, müşterilerimizin ithal ettikleri ürünlerin sipariş yönetimini yürütmektedir. Yani, istenilen ürünün ürettirilmesi için tüm siparişin takibi, üretilen ürünlerin istenilen kaliteye uygunluğunun kontrolü, denetimi, gözetimi tarafımızdan yapılmaktadır.  İstenilen ürünün hangi fabrikadan alındığı bizim için önemli olduğu kadar, müşterimizin çıkarlarına en uygun fabrikanın, kurum ve ya firmanın hangisi olduğu da bizim için önemlidir. Tedarik hizmeti verdiğimiz müşterilerimizin, siparişlerini yönetirken kendi malımızmış gibi kontrolünü ve takibini yapmaktayız. Amacımız, ülkemiz firmaları Ukrayna’dan mal alırken, para kaybetmesinler, bozuk mal ve ya hammadde almasınlar, alacakları ürünleri istedikleri kalitede, standartlarda ve sürede ürettirebilsinler ve dünyanın diğer gelişmiş ülkelerindeki firmaların yaptıkları gibi Ukrayna’dan daha ucuza aldıkları malları ve ham maddeleri Türkiye piyasasında ve Türk servis kalitesinin markasıyla pazarlayabilsinler hatta ihraç edebilsinler. Firmaların düşük mal edişleri sayesinde tüketicilerinin, bir malı daha az para ödeyerek alabilmeleri hususunda da önemli katkıda bulunabilmek, hizmet verdiğimiz firma adına sosyal katkıda blunma fırsatını verecek tabiatı ile yarar verici olacaktır.
Eğer bir ülkede kısıtlı, kıt kaynaklı ve yüksek maliyetlerle üretilen hammadde, ürün, üretim ve hizmet söz konusu ise ithal etmek, yapılacak en mantıklı girişimdir.
Ürün, üretim ve hizmetlerini satmaya çalışan firmalara ve yatırım yapmayı düşünen müteşebbislere yol göstererek yasal prosedürleri tamamlama hususları da dâhil olmak üzere Ukrayna, Moldova, Belarus ve Rusya piyasalarında Pazar Araştırma ve Yatırım danışmanlığı hizmetleri vermektedir.Yatırım danışmanlığı hizmeti verdiğimiz müşterilerimize sermayeleri doğrultusunda biz kendi sermayemizi ortaya koyuyor gibi hareket ederek en iyi en güvenli ve en doğru yatırım seçeneklerini araştırıp müşterilerimize sunumlarımızı gerçekleştirmekteyiz.  Ülkemiz iş adamlarına, Ukrayna da yatırım yapabilecekleri mantıklı, güvenli ve doğru olduğuna kanaat getirdiğimiz en kazançlı projeleri araştırarak, yatırım sermayelerini en verimli şekilde kullanmalarını sağlamaktayız. Yabancı müteşebislere Ukraynalı ortak bulma çalışmaları yaparak yatırımlarını daha da güçlendirmeye katkı sağlamaktayız.
Ülkemiz firmaları Ukrayna’ya ürün satarken zorlanmasınlar. Rekabetin çok fazla olduğu, globalleşen dünyada "Pazarlama, Satış ve İhracat" en önemli unsur haline gelmiştir. Bu anlamda doğru kanallarla hareket ederek müşterilerimizin standartlarına ve kalitesine uygun Distribütör ve Bayi ağı kurma çalışmalarını gerçekleştirerek Ukrayna da Türk firmalarının ihracat departmanlığı misyonunu üstlenmekteyiz.
 Ukraynalı firmaların sektörel ürün ve hammadde talepleri doğrultusunda Fiyat Araştırma Hizmeti veriyor, üretici firmaların üretim kapasiteleri, kalite standartları, ihracat kapasiteleri gibi konularda istihbarat yapmaktayız. Ve firmaların ithalat süreçlerini takip ederek siparişten sevkiat ve müşteriye teslimiyetine kadar Tedarik Yönetim Hizmetimizi gerçekleştirmekteyiz.
"Hizmet verdiğimiz tüm müşterilerimizle ilişkimiz, bir hizmet satıcı-alıcı ilişkisinden öte bir iş ortağı yakınlığındadır." 

          Bütün bu süreçleri deneyimli ve alanlarında uzman eğitimli, Ukraynaca, Rusça, İngilizce, Almanca, Fransızca,İtalyanca ve Türkçe dillerine hakim çalışma arkadaşlarımla bizzat yürütmekteyiz ve müşterilerimizin bizden beklentilerini en iyi şekilde yerine getirmekteyiz.

         
 Başarıya hedeflenmiş kazançlı iş birliği dileklerimle.

        Sultan Mehmet

             OKAY


                                DEĞERLERİMİZ
Her zaman dürüst olmak dürüst kalmak,
 Güven verici ve özverili olmak,
    Cesaretini ve girişimci ruhunu kaybetmeden yaşamak,
       Bilgi ve deneyimlerimizi paylaşarak çoğaltmak,
          Çağdaş ticaret ve hizmet yönetimi anlayışına sahip olarak iş yapmak,
             Ticaretin ve hizmet vermenin erdemine inanarak kazanmak,
                Hizmet verdiğimiz her alandaki yenilikleri takip ederek daima güncel olmak,
                   Eğitimin yaşam boyu sürdüğü gerçeğiyle daima öğrenmek, öğretmek…

                                  MİSYONUMUZ
             Ukrayna ile Türkiye arasındaki iş, sosyal ve kültürel ilişkilerin gelişimine katkıda bulunarak işletmelere ve sermaye sahiplerine güvenilir ticari ortamların sağlanmasına profesyonel yaklaşımla destek olmaktır.

                                   VİZYONUMUZ
             Ticaretin yapıldığı, yatırım potansiyelinin olduğu her yerde ülkeler ve toplumlar arasında güvenli alış veriş köprüsü kuran OkayTrade MPC' nin bayrağını tüm dünyada dalgalandırmayı ilke edindik.

>
Share |
Copyright OkayTrade MPC Co. © 2009 - 2012