OkayTrade Tuesday, 25/06/2019, 8:59:57
Welcome Guest | RSS
SİTE MENÜ

ÜYELİKLERİMİZ

 

    UKRAYNADA EĞİTİM
  Ukrayna'nın başkenti olan Kiev, aynı zamanda eğitimin de başkenti sayılabilir.Çok sayıda üniversite ve yüksek öğrenim kurumunun bulunduğu Kiev'in en büyük üniversitesi Taras Schevchenko üniversitesidir. Kiev Politeknik Entitüsü yüksek teknolojieğitimi vermektedir. 17. yüzyılda kurulmış olan Mohylo Academy ise hukuk ve diğer sosyal alanlarda uzmanlaşmıştır.
 
  ÖSS sınavını kazanamamaktan korkmanıza artık gerek yok. ''OkayTrade'' MPC Co. size Ukrayna üniversitelerinde istediğiniz bölümü okumanız için mükemmel bir destek veriyor. Ukrayna üniversitelerine giriş için ÖSS sınavı şartı aranmıyor. İlk yıl hazırlık eğitiminin ardından istediğiniz üniversitede, dilediğiniz bölümü okuyabilecek, üniversite mezunu olmanın gururunu siz de yaşayabileceksiniz.
   

  Ukrayna günümüzde sunulan eğitim alternatifleri arasında en ekonomik olan seçenektir. Ukrayna'da hem eğitim, hem konaklama , hem de sosyal gider maliyetleri, ülkemizdeki ailelerin rahatlıkla karşılayabileceklerdeki seviyede olup, hatta birçok bölgemize kıyasla, Türkye'den bile ekonomiktir. Ukrayna'da üniversitelerin neredeyse tamamında okul harcı ve yurt dahil toplam yıllık maliyet ortalama 2500 - 3000 USD arasındadır. 
 
  Son yıllarda üniversite eğitimi için en çok tercih edilen ülkelerden biri olan Ukrayna geçekten de bu konuda çok iyi bir seçenek. 

  Ukrayna’daki üniversiteler Avrupa birliği üniversitelerince denk olarak kabul edilmekte ve eğitim kaliteleri kabul görmektedir. YÖK denkliğinin ise birkaç meslek dışında özel sektörde üniversite mezunu statüsünde çalışmanıza hiçbir engeli yoktur. Dilerseniz YÖK denklik sınavına girerek diplomanızın denkliğini de almanız yasal olarak mümkün!
  Ukrayna eğitim sizteminde ilk yıl hazırlık eğitiminin ardından, dilediğiniz bölümü okuyabilirsiniz. Bir düşünün, Türkiye'de lise mezunu olarak kalacakken, Ukrayna'da bilgisayar mühendisi, uçak mühendisi,inşaat mühendisi,mimar, ekonomist,işletmeci,dış ticaret uzmanı vs. olabilirsiniz. Lise mezunu olarak kalmak artık sadece bir seçim, kaderiniz değil !
DİĞER BAŞLIKLAR

 
 
 
YÖK DENKLİĞİ
YÖK BAŞKANLIĞINDAN DUYURU
UKRAYNADA KONAKLAMA
YAŞAM KOŞULLARI
KAYIT İŞLEMLERİ
ÖĞRENCİ VİZESİ
NEDEN UKRAYNADA ÜNV.EĞİTİMİ
NEDEN BİZİMLE OLMALISINIZ
Share |
Copyright OkayTrade MPC Co. © 2009 - 2012