OkayTrade Tuesday, 25/06/2019, 9:13:05
Welcome Guest | RSS
SİTE MENÜ

ÜYELİKLERİMİZ

 

 

UKRAYNA'DA KONAKLAMA
Konaklama için genellikle tüm ülkelerde olduğu gibi iki seçeneğiniz olacaktır.

1- Öğrenci Yurtları
Ukrayna'da eğitim alacağınız üniversitelerin neredeyse tamamının kendine ait yurt kompleksleri bulunmaktadır. Yıllık 250-400 USD maliyeti olan bu yurtlar genellikle 5 katlı olur. Katlarda ortalama 25 oda bulunur. Odalar genellikle 4 kişiliktir. Her katta 2 büyük tuvalet ve 2 büyük mutfak vardır. Öğrenciler bu mutfaklarda kendi yemeklerini rahatlıkla hazırlayabilmektedirler. Banyo ihtiyacını karşılamak üzere katlarda toplu duşlar da bulunmaktadır. Her ne kadar çok lüks ve bakımlı bir görüntüye sahip olmasalar da, üniversite yurtlarında temizlik, ısınma, güvenlik vs. sorunlar genellikle yaşanmamaktadır. Daha rahat koşullar arayan öğrenciler için özel yurtlar da mevcuttur. Okulların sağladığı yurtlarda konaklama çok ucuzdur. Yurt binaları çok bakımlı ve yeni olmasalar da temizlik sorunu yoktur. Öğrenciler genellikle 2- 3-4 kişilik odalarda kalırlar. Her kattaki ortak mutfaklarda öğrenciler kendi yemeklerini hazırlayıp pişirebilirler. Duş ve banyolar da ortak kullanımda olup sürekli sıcak su bulunur. Öğrencilerimizin bildirimlerine göre gelişmiş altyapı sayesinde Ukrayna’daki yurtlarda ısınma ve sıcak su sorunu genellikle yaşanmamaktadır.

2- Kiralık Evler
Kiev de ev kiralamak oldukça kolaydır. Evlerin neredeyse tamamının mobilyalı olması, ev kiralayan öğrenciler için büyük bir avantaj olmaktadır. Evlerde 24 saat sıcak su ve kalorifer bulunmaktadır. Ukrayna'da yaşamanın en avantajlı noktalarından biri ise evlerin aylık su, telefon, ısınma vs ücretleri toplamının ortalama 25$’ı geçmemesidir.
Ev kiraları şehre ve semte göre değişir. 2-3 odalı evlerin aylık kiraları evin ve içindeki eşyaların durumuna göre aylık 200$ ile 1000$ arasında değişebilir.
 
DİĞER BAŞLIKLAR
 
UKRAYNADA EĞİTİM
UKRAYNA ÜNİVERSİTELERİ
YÖK DENKLİĞİ
YÖK BAŞKANLIĞINDAN DUYURU
 
YAŞAM KOŞULLARI
KAYIT İŞLEMLERİ
ÖĞRENCİ VİZESİ
NEDEN UKRAYNADA ÜNV.EĞİTİMİ
NEDEN BİZİMLE OLMALISINIZ
Share |
Copyright OkayTrade MPC Co. © 2009 - 2012