OkayTrade Tuesday, 25/06/2019, 8:55:32
Welcome Guest | RSS
SİTE MENÜ

ÜYELİKLERİMİZ
TEDARİK YÖNETİMİ - SATIN ALMA HİZMETİMİZ 
 Şirketimiz hizmet satın aldığınız bir firmadır. Firmamız için sektör ve ürün çok farketmemektedir. Bir ürünü daha önce hiç çalışmamıs olsak bile, müşterimizle karşılıklı anlaşmadan sonra o ürünle ilgili de araştırmalara başlıyor ve bize net olarak verilen kriterlere göre kalite kontrol, denetim ve gözetimini yapıyoruz. Çalışmalarımız sizin satın alma acenteniz olarak, istediğiniz ürünü üreten tüm fabrikalarla iletişime geçilip, hepsinden fiyat teklifleri almakla başlıyor. Arkasından bu fiyatları doğrudan size iletiyoruz. Uygun olan firmalarla görüşmeler ayarlanıyor ve sizi Ukrayna‘ya davet ediyoruz. Burada tüm fabrikaları birlikte ziyaret edip, sizinle beraber görüşmeleri ve pazarlıkları yapıyoruz. Sizinle birlikte size en uygun şartlarda anlaşmaların ve şirket avukatımız gözetiminde sözleşmelerin yapılmasını sağlıyoruz.
İkinci kısımdaki hizmetlerimiz ise, hali hazırda Ukrayna da ithalatı olan, ve bu ithalatların kalite kontrol, denetim ve gözetimini bizim yapmamızı isteyen ithalatçılara yönelik. Bu kısımda da şu şekilde hizmet veriyoruz:
  Siparişler verildikten sonra ya da mevcut siparişler için hem üretim aşamasında hem de üretim bittikten sonra, istediğiniz kalitede ve özelliklerdeki malın burada ürettirilebilmesi icin malınızın kalite kontrol, gözetim ve denetimini yapıyoruz. Yani tüm alım işlerinizle ilgili sizin buradaki temsilciniz, gözünüz, eliniz, ayağınız oluyoruz. Malınızın uygunluğu onaylandıktan sonra da nakliyesini organize ederek malın yüklenmesini sağlıyoruz.
 

  Örneğin İstanbul'daki bir alıcı, Ukrayna’dan Ay çiçek yağı almak istemektedir. Ancak yurt dışında derinlemesine bir fabrika araştırması yapmak uzun zaman alabilir ve genellikle yanlış bilgilerle ithalatçı kandırılabilir. Tedarikçi firma, kalite, ödeme şartları, teslim süreleri vb. konularda birçok problemle karşılaşması mümkündür. Bizim yaptığımız, öncelikle ürünle ilgili fabrikalarda kapsamlı bir araştırma yapmak, istenen kalite ve fiyattaki ürünleri tespit etmektir. Daha sonra ofisimiz, Ukrayna da Ay Çiçek Yağı üreten bütün olası fabrikaları araştırır.  Alıcı firmadan aldığımız numune ve teknik özelliklerle birlikte bu fabrikalarla iletişime geçer, istenen kalitedeki ürünler için fiyatları toplar. Ardından en uygun teklifleri seçip, teklifi uygun olmayan firmaları eler.

Bir sonraki aşamada tüm bu seçilmiş üreticilerle, fabrikalarında yüz yüze görüşmeler yapılır ve alıcımız için numuneler alınır. Ukrayna’daki fabrikalarla, ofisimiz aracılığıyla görüşülmesi ve tüm fabrikalardan fiyatlar alınması sayesinde müşterimiz Ukrayna’dan en uygun fiyatları aldığına emin olur. Bu aşamada alıcımız direk kendisi de Ukrayna’ya gelerek, zaman kaybı olmaksızın direk seçilmiş fabrikalarla görüşerek istediği sonuçlara ulaşır. 

Fabrikalar ve fiyatlarla ilgili çalışmalar tamamen şeffaf olarak yürütülür ve elde edilen bilgiler müşterimize doğrudan iletilir.

   Numune ve fiyatların müşterimiz tarafından onaylanmasından sonra sipariş fabrikaya iletilir ve üretim başlar. Sipariş aşamasından sonra, ekibimiz, düzenli fabrika ziyaretleri ve üretim kontrolleriyle imalat aşamasını takip eder. Üretimin tamamlanmasından sonra, bitmiş ürünün kontrollerini bizzat yapar ve ayrıca gerekli durumlarda da üretilen ürünleri bizzat kontrol etmesi için müşterilerimize yollar, son onaydan sonra da, dilerse kendi anlaşacağı nakliye firmasından ya da şirketimizin çalıştığı nakliye firmasından nakliye işini de organize ederek fabrikanın ürünleri sevk etmeye başlamasını sağlar.

  Bütün bu tedarik sürecinde bizzat bulunmamız sayesinde, müşterilerimizin rahat etmesini ve istediği kalitedeki ürünü en uygun fiyata alabilmesini sağlamış oluruz.

 
Hizmetlerimiz
 
Share |
Copyright OkayTrade MPC Co. © 2009 - 2012