OkayTrade Tuesday, 25/06/2019, 9:38:18
Welcome Guest | RSS
SİTE MENÜ

ÜYELİKLERİMİZ

 

 
 
ÖĞRENCİ VİZESİ
 
 Ukrayna'ya bir Üniversitede eğitim görmek üzere gittiğinizde öğrenci vizesi almanız gerekmektedir. Üniversite, ön kayıt işlemini yaptıktan sonra adresinize bir davetiye yollayacaktır. Bu davetiye elinize ulaştığında, öğrenci vizesi için Başkonsolosluğumuza müraacat edebilirsiniz. Öğrenci vizesinin toplam ücreti 25 USD.
 
Müraacat sırasında ibraz edilecek belgelerin listesi:
 • Pasaport;
• Bir adet vesikalık resim iliştirilmiş Vize Formu;
• Seyahat Sigortası;
• Vize ücreti 25 USD (Ekspres – 50 USD), İş Bankası Florya Şubesi 3177 no'lu hesabımıza yatırıp, 2 adet banka dekontunu belgelerle birlikte getirmeniz gerekmektedir. İnternet üzerinden yapılan havaleler kesinlikle kabul edilmemektedir;
• Üniversiteden gelen Davetiyenin aslı ve fotokopisi; Ayrıca Üniversite için hazırladığınız belgeleri yanınızda getirmeniz gerekmektedir.
 
Bu belgeler:
a) Lise diploması;
b)Transkript;
c) Sağlık Heyet Raporu;
d) AIDS Raporu;
e) Doğum Belgesi (Formül A, Nufüs Dairesinden alınacaktır);
f) 60x40 mm. ebatlarda 6 adet fotograf;
 
  a, b, c ve e maddelerinde belirtilen belgelere Kaymakamlıkta veya Valilikte "Apostille" tasdik şerhi yapılacak ve yeminli tercüme bürosunda Ukrayna diline çevirilecektir. Pasaport hamili herhangi bir nedenle şahsen başvuruyu gerçekleştiremiyor ise, onun yerine müraacatta bulunacak kişiye noter tasdikli Vekaletname vermek zorundadır.
 
 Vize müracaatları hafta içi her gün 09.15 – 11.30 saatleri arası kabul edilmektedir. Teslim alınan pasaportlar üçüncü iş günü 16.30 – 17.45 saatleri arası iade edilmektedir. Öğrenci vizesi, öğrenci adayın ismi Ukrayna Dış İşleri Bakanlığı tarafından teyid edildikten sonra verilmektedir. Öğrenci adayı bu teydin gelip gelmediğini Ukrayna İstanbul Başkonsolosluğun irtibat telefonlarını arayarak öğrenebilir.
Tel.: (0212) 662 25 41, 662 27 35, 663 26 73.
 
 Önemli Hatırlatma: Ukrayna'ya öğrenci vizesiyle giriş yapan yabancı ülke vatandaşlarından, dönüş tarihi 1 yıl açık olan uçak bileti ibraz etmeleri istenir.
 
DİĞER BAŞLIKLAR
UKRAYNADA EĞİTİM
UKRAYNA ÜNİVERSİTELERİ
YÖK DENKLİĞİ
YÖK BAŞKANLIĞINDAN DUYURU
UKRAYNADA KONAKLAMA
YAŞAM KOŞULLARI
KAYIT İŞLEMLERİ
NEDEN UKRAYNADA ÜNV.EĞİTİMİ
NEDEN BİZİMLE OLMALISINIZ
Share |
Copyright OkayTrade MPC Co. © 2009 - 2012