OkayTrade Tuesday, 25/06/2019, 9:19:45
Welcome Guest | RSS
SİTE MENÜ

ÜYELİKLERİMİZ

 

 

KAYIT İŞLEMLERİ
 
Denklik İsteyenler İçin :
ÖSS Sınavında en az 185 puan aldıysanız, ÖSYM tercih rehberinde denklik verilen Ukrayna üniversitesi ve bölümünü seçmelisiniz.
Denklik Önemli Değilse :
Denklik sizin için önemli değil ise, ÖSS sınavına girmenize ya da kazanmış olmanıza gerek yoktur. Lise diplomanız, not dökümünüz vb birkaç belge ile başvurunuz yapılabilmektedir.

Ukrayna’daki eğitim sisteminde, ilk yıl Rusça ve Ukraynaca hazırlık almanız gerekmektedir. Bu hazırlığı hangi Ukrayna üniversitesinde aldığınızın bir önemi yoktur. Ukrayna eğitim sizteminde, herhangi bir Ukrayna üniversitesinin hazırlık bölümünü başarı ile tamamlayan öğrenciler, dilekleri Ukrayna üniversitesinin yeterli görüldükleri bölümüne kayıt başvurusunda bulunabilirler. Üniversitelerdeki hazırlık sınıfı dersleri 1 Eylülden 15 Kasıma kadar başlamakta olup, 10 ay devam eder.

Kayıt İşlemleriniz için Ofisimizin Eğitim Danışmanı Temsilcimiz;
• Kayıt için gerekli belgelerinizin hazırlanmasını sağlayacak
• Ukrayna'da hazırlık eğitimi alabileceğiniz üniversitelerden birine kaydınızı gerçekleştirecek.
• Yurt kaydınızı yaptıracak
• Vize hazırlık dosyanızı oluşturacak
• Yolculuk organizasyonunuzu yapacak
• Ukrayna’da ''OkayTrade'' MPC Co. temsilcisi tarafından karşılanmanızı sağlayacak
 
KAYIT İÇİN GEREKLİ BELGELER

Okula Kayıt İçin Gereken Belgeler Şunlardır :
Lise Not Dökümü ( Transkript) : Bu belge mezun olduğunuz liseden alınır. Lise öğreniminiz boyunca almış olduğunuz dersler ve notlarınızın dökümüdür. Bu belgenin Ukraynacaya çevrilmesi gerekmektedir. (tercüman bulamazsanız Rusça çeviri de olur) Belgenin valilik tarafından Apostil mühürü vurularak onaylanması gerekmektedir.
Lise diploması : Bu belgenin Ukraynacaya çevrilmesi gerekmektedir. ( tercüman bulamazsanız Rusça çeviri de olur) Belgenin valilik tarafından Apostil mühürü vurularak onaylanması gerekmektedir.
Pasaport fotokopisi: İlk 6 sayfa ve en sonda bulunan kimlik bölümünün fotokopisi. Pasaport fotokopilerinin noter onaylı olması gerekmektedir. Tercüme gerekmemektedir.

VİZE İÇİN GEREKLİ BELGELER 

Okul Kabul Belgesi: Eğitim Danışmanı Temsilcimiz tarafından istenilen Üniversiteden temin edilerek öğrenciye gönderilecektir.
Sağlık Raporu: Sağlık raporuna HIV ( AIDS) testi de dahil olmak zorundadır. Bu belgenin Ukraynacaya çevrilmesi gerekmektedir. ( Ücretsiz olarak ofisimizden yapılacaktır. )
 
DİĞER BAŞLIKLAR
 
UKRAYNADA EĞİTİM
UKRAYNA ÜNİVERSİTELERİ
YÖK DENKLİĞİ
YÖK BAŞKANLIĞINDAN DUYURU
UKRAYNADA KONAKLAMA
YAŞAM KOŞULLARI
ÖĞRENCİ VİZESİ
NEDEN UKRAYNADA ÜNV.EĞİTİMİ
NEDEN BİZİMLE OLMALISINIZ
Share |
Copyright OkayTrade MPC Co. © 2009 - 2012